неділя, 1 листопада 2015 р.

Тема: Підготовка комп’ютера до роботи. Коректне завершення роботи з комп’ютером.

Мета:
  навчальна: формувати уявлення про підготовку комп’ютера до роботи,навчати правильно вмикати й вимикати комп’ютер;
розвивальна: розвивати логічне та абстрактне мислення, зорову пам'ять, увагу, предметне сприйняття;
виховна: виховувати відповідальне ставлення до власних дій під час роботи за комп’ютером, вчити дотримуватися самодисципліни, бережливого ставлення до комп’ютерної техніки.


Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, інструкції з безпеки життєдіяльності у кабінеті інформатики, зошити, книжки.
Програмне забезпечення: Операційна система.
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1)    Привітання
2)    Повторення правил техніки безпеки
Діти отримують зашифроване за допомогою натуральних чисел Зображення мишенятка.

-          Давайте розшифруємо хто до нас сьогодні завітав на урок.

Так – це восьминіжка.
Правильно чи ні?
-         Потім працюючи за комп’ютером присунулася надто близько до екрана монітора.
Які правила з техніки безпеки вона порушила?
ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра  «Знайди потрібне слово»
персональний — комп’ютер;
плоский — монітор, сканер;
кольоровий — принтер;
лазерний — диск (принтер);
системний — блок;
керує — миша;
вказує — курсор.
Фронтальне опитування
  1. Що таке програма?
2.  Для чого потрібні комп’ютерні програми?
3. Які комп’ютерні програми ви знаєте?
4. Як називається професія людини, яка створює програми?
5. Де зберігаються програми?
З якою програмою ми працювали на попередньому уроці?

ІІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тема уроку: Підготовка комп’ютера до роботи. Коректне завершення роботи з комп’ютером.
IV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Давайте згадаємо правила поведінки та безпеки в комп’ютерному класі.
Підчас роботи з компютером слід дотримуватись таких правил:
- На робочому місці мають бути тільки ті речі, які потрібні для роботи.
- Під час роботи з компютером слід сидіти прямо, не напружуючись, на відстані витянутої руки від монітора.
- Час безперервної роботи з комп’ютером не повинен перевищувати 10-15 хвилин.
- роботу з компютером слід розпочинати тільки з дозволу вчителя.
Розглянь малюнок:

Опиши як сидить хлопчик. Яких правил він дотримується?
Робота з зошитом
Ст.12, №1
Щоб комп’ютер працював довго й надійно його потрібно правильно вмикати й вимикати.
Для вмикання комп’ютера призначена кнопка Power.
Вона розташована на передній панелі системного блока. Там же є лампочка, яка світиться протягом усієї роботи комп’ютера.
Після натиснення даної кнопки комп’ютер завантажує спеціальну програму, під керівництвом якої працюватиме. Ця програма називається операційна система.

Демонстрація вчителем вмикання комп’ютера.

Робота з зошитом
Ст.12, №2, 3

Фізкультхвилинка
А тепер нове завдання:
Час робити присідання,
Потім трохи пострибати
І руками помахати.

V РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ
А зараз ми перейдемо до роботи з комп’ютером.
Пригадайте ще раз як потрібно сидіти біля комп’ютера?
1.     Сідайте тихенько за свій комп’ютер.
2.     Практична робота учнів
Згідно інструкції (підручник ст. 25-26)
3.     Релаксація
Вправи для очей
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В інший бік летить по колу, - і геть від нас.
Хай літає він на волі. До уроку вже нам час.

VI ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Робота з зошитом
Ст. 13, № 4
VII ПІДСУМОК
Робота з зошитом
Ст. 13, № 5, 6
- Які нові слова почуті сьогодні на уроці можна віднести у комп’ютерний словничок
1. Вмикання комп’ютера
2. Вимикання комп’ютера
3. Кнопка Power
4. Кнопка Пуск

Немає коментарів:

Дописати коментар